شرایط و قوانین استفاده از خدمات

مقدمه


متن حاضر محتوی شرایط و قوانین حاکم بر استفاده از خدمات و امکانات ارائه شده در تارنمای شمه www.shemmeh.com است. مراجعه به تارنمای شمه و استفاده از امکانات آن به منزله آشنایی و پذیرش شرایط و قوانین بوده و متن حاضرهمواره بعنوان معیاری برای تشخیص تخلفات قابل استناد خواهد بود.
شرایط و قوانین کاربری شمه و نسخه چاپی آن همواره در صفحه اول این تارنما در دسترس است.

بخش اول: تعاریف عمومی


1. تارنمای شمه (شبکه مجازی معارفه هنرمندان): تمامی اطلاعاتی که امکان استفاده از آنها برای کاربران از طریق پروتکل HTTP و نام دامنه¬ی shemmeh.com و shemmeh.ir و یا هر زیر دامنه¬ی دیگری از این تارنما میسر است.
2. مخاطب: هر فردی که به هر شیوه¬ی ممکن مطالب تارنمای شمه را مرور و یا به هر نحو دیگری از آن استفاده می‌نماید.
3. عضو عادی: هر فردی که به «عضویت عادی» تارنمای شمه درآمده و از خدمات این تارنما استفاده می‌نماید.
4. عضو هنری: هر فردی که به «عضویت هنری» تارنمای شمه درآمده و از خدمات این تارنما استفاده می‌نماید.
5. عضو خدمات حرفه‌ای: هر فردی که با خرید یا اجاره¬ی یک غرفه برخط (بخش خدمات حرفه‌ای و آموزشگاه تارنما) به «عضویت خدمات حرفه‌ای» تارنمای شمه درآمده و از خدمات این تارنما استفاده می‌نماید.
6. کاربر: هر فردی که از خدمات تارنمای شمه و مطالب منتشر شده در آن استفاده می‌کند، شامل مخاطبان، اعضای عادی و اعضای هنری.
7. مطلب (محتوا): هر متن، نوشته، امضا، تصویر یا صوت موجود درتارنمای شمه
8. مؤلف: هر فردی که به هر شیوه‌ای مطلبی را در تارنمای شمه بارگذاری می‌نماید.
9. نشر: ارسال و نمایش هر مطلب (محتوا) به تارنمای شمه توسط مؤلفین
10. محتوای مناسب: هر مطلبی که نشر آن در تارنمای شمّه بنا به قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران و عرف جامعه عاری از اشکال باشد. هر مطلبی که مفاد آن بر مبنای قانون اساسی جمهوری اسلامی و عرف جامعه با مضامینی چون «زشت و ناپسند»، «غیر اخلاقی»، «افترا آمیز»، «توهین به افراد، شخصیت‌ها و قومیت‌ها»، «توهین به گرایشات سیاسی و تفرقه¬انگیز»، «توهین به مقدسات و مذاهب»، «عقاید مغایر با شئون عرفی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران»، «کفر آمیز»، «مبتذل»، «تهدیدآمیز» و «حمله به حقوق و حریم خصوصی یا عمومی افراد» قابل توصیف باشد، مصداق «محتوای نامناسب» خواهد بود.
11. مطلب (محتوای) تخصصی: هر مطلبی که با رویکردی علمی و تخصصی به مضامین هنری می‌پردازد.
12. مدیران تارنمای شمّه: گردانندگان تارنمای شمّه که به سیستم مدیریت تارنما دسترسی دارند.
13. اطلاعات خصوصی اعضا: اطلاعات مربوط به شهر و نشانی، تلفن و تلفن همراه، پست الکترونیک و تاریخ تولد کاربران. لازم به ذکر است که اطلاعات فوق به صورت پیش¬فرض در هیچ یک از بخش‌های تارنمای شمّه منتشر نمی‌شود، مگر آنکه که «عضو» در بخش ویرایش اطلاعات کاربری بسته به صلاحدید خود این اطلاعات را منتشر نماید. در این صورت اطلاعات مذکور به عنوان اطلاعات غیرخصوصی تلقی شده و تارنمای شمّه در مورد انتشار، دسترسی شخص ثالت و یا فهرست شدن آنها در موتورهای جستجو هیچ مسولیتی ندارد.

بخش دوم: شرایط عمومی


1. دسترسی، ارائه خدمات و سلب مسئولیت
الف) ضمن پذیرش و اعلام پایبندی به اخلاق کار حرفه‌ای و تلاش برای اجرای بهینه آن، تارنمای شمّه تعهدی در قبال ارائه «خدمات» ندارد، مگر آنکه موضوع خدمات مذکور در قالب فرم‌های قراردادی موجود در بخش‌های مختلف (نظیر خدمات حرفه‌ای، آموزش، بلیت، فروشگاه و ...) مابین کاربر و مدیران تارنما قطعی و الزام¬آور شده باشد. تارنمای شمه در مورد تعلیق موقت یا دائم خدمات، خالی از اشکال بودن خدمات، تغییر و از بین رفتن مطالب، رفع اشکالات یا تطبیق خدمات با نیازهای کاربران تعهد قانونی نداشته و تنها خود را از منظر اخلاق حرفه‌ای متعهد می‌داند. تارنمای شمّه حق تغییر، تعلیق موقت یا دائم خدمات موجود را در هر زمان و به صلاحدید مدیران تارنما (حتی بدون اطلاع قبلی) برای خود محفوظ می‌داند. ب) مسئولیت کلیه مطالب منتشر شده بر روی تارنما به عهده مؤلف مطلب است و مؤلفین ملزم به رعایت مضامین مندرج در توصیف «محتوای مناسب» هستند. کلیه مطالب بارگذاری شده بر روی تارنمای شمه، قبل از نشر، بررسی شده و مدیران تارنما خود را مجاز و مکلف به جلوگیری از نشر محتوای نامناسب می‌دانند. فرایند اجرایی مذکور به هیچ وجه به معنای سلب مسئولیت تام از شخص «مؤلف» نخواهد بود. تارنمای شمّه مسول انتشار مطالب نامناسب و یا خسارات احتمالی وارده به دلیل انتشار مطالب بر روی تارنما نیست. ج) تارنمای شمّه می‌تواند در صورت تخلف اعضا از قوانین تارنما، ارائه خدمات به عضو مربوطه را معلق یا عضویت فرد یا واحد تجاری را بدون الزام به ارائه توضیحات به طور کامل لغو نماید. همچنین تارنمای شمّه می‌تواند با درخواست قانونی نهادهای قضایی جمهوری اسلامی ایران، اطلاعات فرد متخلف را در اختیار نهادهای قضایی قرار دهد.

2. حفظ اسرار و حریم خصوصی
الف) تارنمای شمّه متعهد است تمام تلاش خود را در جهت حفظ اسرار و اطلاعات خصوصی اعضا به کار گیرد. ب) تارنمای شمّه جز با اطلاع قبلی عضو، اطلاعات شخصی وی را در اختیار هیچ مجموعه یا سازمانی قرار نخواهد داد. (به جز در شرایط منطبق با بند ج ماده 1 بخش 2) ج) تارنمای شمّه می‌تواند بعضاً مطالبی نظیر ویژه¬نامه، خبرنامه، اطلاعیه، فراخوان و غیره یا ایمیل‌ها و پیامک‌های مرتبط با فرایندهای کاربری نظیر تغییر یا فراموشی کلمه عبور را به آدرس ایمیل یا شماره پیامک کاربر ارسال نماید. عضویت در تارنمای شمّه تحت هر یک از درگاه‌های سه گانه عضویت عادی، عضویت هنری و عضویت خدمات حرفه‌ای به منزله موافقت با ارسال موارد مذکور فوق خواهد بود. کاربر در صورت عدم تمایل به دریافت ایمیل یا پیامک می‌تواند درخواست خود را به آدرس ایمیل info@shemmeh.com ارسال نماید. هر گونه درخواست ارسالی به روش مذکور حداکثر طی مدت 24 ساعت به اجرا در خواهد آمد. د) تارنمای شمه دارای بخش‌های پشتیبانی و گزارش بوده و در جهت ارائه بهینه خدمات مرتبط با این بخش‌ها تلاش می‌نماید. با این حال، این تارنما در قبال سرعت پاسخگوئی یا احتمالاً عدم پاسخگوئی ناشی از حجم تماس‌ها یا نامربوط بودن درخواست کاربر هیچگونه مسئولیتی ندارد. ه) مسئولیت تکمیل، ویرایش، بروزرسانی، هر گونه تعامل متنی یا تبادل اطلاعات در «صفحه شخصی» کلیه اعضا اعم از اعضای عمومی، هنری و خدمات حرفه‌ای، صرفاً بر عهده خود اعضا بوده و مدیریت تارنما در قبال نشر مجاز اطلاعات مندرج در صفحه‌های کاربری یا هر گونه مسائل مرتبط با تعامل کاربران در صفحه‌های شخصی هیچگونه مسئولیتی ندارد. و) مسئولیت حفظ اطلاعات شخصی و حریم خصوصی هنرجویان آموزشگاه‌های عضو شمّه (طبق ساختار بخش آموزشگاه) صرفاً بر عهده مسئولین و گردانندگان صفحه کاربری آموزشگاه است و تارنمای شمه در این زمینه هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

3. حق طبع و نشر
الف) کلیه حقوق مادی و معنوی محتویات نرم¬افزاری، ابداعات، طرح‌ها، برندها، خدمات و محصولات برای تارنمای شمّه محفوظ است. ب) کلیه حقوق مادی و معنوی مطالبی که توسط مؤلف در تارنمای شمّه منتشر می‌شود متعلق به «مؤلف» است. در مواردی که حقوق مادی و معنوی مربوط به محتوا توسط شخص «مؤلف» نقض شده باشد هیچگونه مسئولیتی شامل بر هر گونه پیگرد قانونی بر عهده تارنمای شمه نبوده و در صورت پیگیری امر توسط صاحب حق، مدیریت تارنما خود را مکلف به همکاری با مراجع قضایی می‌داند. در غیر این صورت، تارنمای شمّه مالکیت مادی و معنوی مؤلف را همواره به رسمیت شناخته و شرایط فنی را به گونه‌ای فراهم می‌آورد که مؤلف هر محتوا، همواره و بدون هیچ ابهامی قابل تشخیص باشد. ج) استفاده تجاری و غیرتجاری از مطالب قرارگرفته بر روی تارنمای شمّه فقط با اجازه رسمی از مؤلف امکان¬پذیر است. د) مؤلف آگاه است که با انتشار مطالب در تارنمای شمه امکان کپی¬برداری، پخش و انتشار آن توسط اشخاص ثالث به راحتی وجود دارد و تارنمای شمّه در قبال انتشار مطالب توسط شخص ثالث و یا خسارات احتمالی وارده به دلیل انتشار مطالب در تارنما هرگونه مسئولیت را از خود سلب می‌نماید. در صورتی که این کار بدون اجازه رسمی از مؤلف صورت گیرد تارنمای شمّه به تشخیص خود همکاری لازم را جهت حمایت از حقوق مؤلفین با مراجع قضایی به عمل می‌آورد. ه) نشر محتوا در تارنمای شمه به معنای آن است که مؤلف حق نشر غیرانحصاری آن مطلب به صورت الکترونیکی (بعنوان مثال در قسمت دیگری از تارنما و یا در ویژه¬نامه‌ها و ماه¬نامه‌های الکترونیکی تارنما) را به مدیریت تارنمای شمّه داده است. اعتبار حق نشر غیرانحصاری الکترونیکی مطلب تا زمانی ست که مؤلف مطلب را از روی تارنما حذف نکرده باشد. و) اساس کار بارگذاری محتوای هنری در تارنمای شمه بر این فرض استوار است که مؤلف خالق محتوا بوده و از کلیه حقوق مادی و معنوی آن برخوردار است. در صورتی که مؤلف (کاربر) مطلبی را بدون کسب اجازه از منبع یا مؤلف اصلی آن و یا برخلاف قوانین حفظ حقوق پدیدآورنده آن مطلب در تارنمای شمّه منتشر کند، با استناد به ماده 74 قانون تجارت الکترونیک مصوب 17/10/1382 مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه تارنمای شمّه مصداق بستر مبادلات محتوای الکترونیکی است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع محتوای منتشر شده به صورت غیرقانونی و یا هرگونه محتوای خلاف قوانین کشور ایران بر عهده مولفی است که مطلب را در تارنمای شمّه منتشر کرده است. ز) امکانات حذف یا ویرایش آتی محتوا توأمان در اختیار «مؤلف» و «تارنمای شمّه» خواهد بود. تارنمای شمّه در نشر، عدم نشر یا ویرایش تمامی مطالب آزاد است.

4. لینک به سایر تارنما‌ها
الف) تارنمای شمّه در قبال محتوای سایر تارنما‌هایی که ممکن است توسط تارنمای شمّه یا مؤلف به آن‌ها لینک شده باشد مسئولیتی ندارد.

بخش سوم: شرایط عضویت


الف) کاربر می‌بایست با هویت واقعی در تارنما ثبت¬نام و اطلاعات فرم ثبت¬نام را با دقت و صحت وارد کنند.

ب) کاربر می‌بایست از کلمات مناسب برای ایجاد نام¬ کاربری خود استفاده نماید. در صورت مشاهده کلمات نامناسب، حساب کاربری کاربر موقتاً به حالت تعلیق درآمده و درخواست اصلاح نام کاربری برای ایشان ارسال خواهد شد.

ج) ساخت بیش از یک حساب کاربری برای هر فرد ممنوع است.

د) امکان تغییر نام کاربری برای عضو وجود ندارد. (در صورت تمایل به تغییر نام کاربری خود با بخش پشتیبانی تماس بگیرید.)

ه) کاربر باید گذرواژه مناسبی برای ورود به تارنما انتخاب و از آن محافظت نماید. مسولیت هرگونه استفاده غیرمجاز شخص ثالث از نام کاربر به عهده کاربر مربوطه می‌باشد. در صورت استفاده غیر مجاز شخص ثالث از اطلاعات کاربری شما لازم است بلافاصله مراتب را به اطلاع بخش پشتیبانی تارنما برسانید.

بخش چهارم: فعالیت در تارنما


الف) کاربر موظف است در نشر مطالب و اظهارنظر، ادب و احترام را رعایت نماید. در صورت مشاهده هر گونه بی احترامی به کاربران دیگر، مدیران و مسئولان تارنما یا تطبیق مطالب ارسالی با مصادیق محتوای نامناسب، پس از تذکر اولیه در صورت لزوم دسترسی کاربر قطع خواهد شد.

ب) ارسال هرگونه مطلب یا نظر منطبق با مصادیق محتوای نامناسب از طریق راه‌های تماس با تارنما ممنوع است. در صورت ارسال مطلب نامناسب، عضویت کاربر لغو خواهد شد.

ج) ارسال هرگونه محتوا در مغایرت با قانون حقوق مالکیت معنوی پدیدآورنده ممنوع است.

د) ارائه هرگونه تذکر و هشدار به نقض قوانین تارنما فقط توسط مدیران تارنما صورت می‌گیرد و کاربر می¬بایست فقط از طریق بخش‌های درنظر گرفته شده برای گزارش نقض قوانین، مورد را به اطلاع مدیریت تارنما برساند.

ه) کاربر متعهد است از بارگذاری اثر یا محتوای نامربوط به هنر در تارنما خودداری نماید.


بخش پنجم: شرایط ارسال اثر


الف) مؤلف (عضو هنری تارنما) موظف است از بارگذاری محتوای مغایر با حقوق مالکیت معنوی (آثار متعلق به غیر) خودداری نماید. در صورت مشاهده یا دریافت گزارش عدم رعایت موضوع فوق، محتوای مربوطه حذف و به عضو تذکر داده می‌شود. در صورت تکرار موضوع، عضویت کاربر لغو خواهد شد.

ب) محتوایی که با بازآفرینی، ایده¬برداری، الگوبرداری یا استفاده از آثار دیگران خلق شده‌است تنها در صورتی اجازه انتشار در تارنما را دارد که منابع مورد استفاده در بخش توضیحات اثر معرفی شده باشند. در غیر این صورت مدیریت تارنما اجازه دارد به تشخیص خود اثر فاقد توضیحات کافی را غیر فعال نماید.

ج) بارگذاری محتوای منطبق با مصادیق محتوای نامناسب ممنوع است. در صورت عدم رعایت موضوع فوق، تارنمای شمه حق عدم نمایش محتوا، حذف و یا حتی لغو عضویت کاربر را برای خود محفوظ می‌داند.

د) ارسال آثار یا محتوای غیرتخصصی به تارنما ممنوع است و مدیریت تارنما می‌تواند از انتشار اثر مغایر با فضای هنری و تخصصی تارنما جلوگیری نماید. قابل ذکر اینکه هر محتوای ارسالی توسط مؤلف (عضو هنری) که تناسبی با هنر انتخابی مربوطه ندارد غیر تخصصی محسوب می¬شود.

تبصره: آثار و مطالبی که برای شرکت در رقابت‌های عمومی ارسال می‌شوند، ممکن است بر مبنای موضوع رقابت از قانون فوق مستثنی باشند.

Top